Preskočiť na obsah
Domovská stránka » Workshopy – Pre učiteľky/ov

Workshopy – Pre učiteľky/ov

Tematický deň zdravých vzťahov

Hľadáte vzdelávanie pre komplet celý druhý stupeň alebo strednú školu o zdravých vzťahoch? Chcete zabezpečiť, aby sa žiaci/čky dozvedeli vekovo adekvátne informácie od učiteliek/ľov a nie internetových zdrojov, ako je porno alebo influenceri/ky? Tematický deň Zdravých vzťahov vám vekovo adekvátne a kvalitné podklady poskytne. Na vzdelávaní sa dozviete, ako vytvoriť bezpečné prostredie na vzdelávanie a ako sa vysporiadať s reakciami žiakov/čok, povieme si o dôležitosti podložených informácií a ako ich prezentovať mládeži nezaujato. Následne dostanete k tematickému dňu všetky potrebné materiály spolu s podporou od nás, aby ste mohli obsah workshopu odprezentovať aj rodičom.

Ako sa s deťmi rozprávať o sexualite – pre odborných/é zamestnancov/kyne

Pracujete s deťmi a mládežou a potrebujete im priniesť témy vzťahovej a sexuálnej výchovy? Chcete sa s nimi rozprávať o témach sexuality a intimity, ale neviete, čo je vekovo vhodné alebo aké slová použiť? Chcete pre mládež zdravý vzťah k ich telu a bezpečné a zdravé vzťahy do budúcna? Prekvapili Vás otázky od žiakov a žiačiek a neviete ako na ne reagovať? Pomôžeme vám vytvárať a upevňovať si s nimi dôveru, aby za vami mohli prísť kedykoľvek, keď ich niečo v oblasti sexuality, intimity a vzťahov trápi alebo teší. 

Inovačné vzdelávanie: Vzťahová a sexuálna výchova a vzdelávanie

Chcete vo svojej škole zabezpečiť prevenciu násilia, obťažovania, šikany, tínedžerských tehotenstiev a ďalších negatívnych javov? Stretávate sa v škole s intímnymi otázkami žiakov/čok a chcete mať jasno, aké informácie v akom veku sú adekvátne? Chcete priniesť témy vzťahovej a sexuálnej výchovy do vášho predmetu a potrebujete metodologický a obsahový rámec?

Prihláste sa na inovačné vzdelávanie vďaka ktorému budete mať v týchto témach jasno. Spoločne si prejdeme témy vzťahovej a sexuálnej výchovy, ukážeme si, ako poňať interaktívne vzdelávanie a sprevádzať mládež pri reflexii a diskusiách. Vzdelávanie inovuje vaše vedomosti, zručnosti aj postoje. Vďaka podpore RCPÚ je k dispozícii za zvýhodnenú cenu 250 EUR.