Preskočiť na obsah

Workshopy pre triedy

Nezáväzný formulár

Aby sme si vzájomne uľahčili komunikáciu a mohli priniesť workshopy aj na vašu školu, prosím vyplňte nasledujúci formulár prečítajte si pravidlá. Naša koordinátorka vzdelávacích aktivít sa vám čo najskôr ozve s detailami aj odpoveďami na vaše otázky. Ďakujeme za záujem a tešíme sa na vás.

Formulár  PRAVIDLÁ

  Záleží nám na bezpečí detí a mládeže a na kvalite workshopu, preto by sme sa s vami radi komunikovali naše pravidlá. S odoslaním formulára rátame s tým, že s pravidlami súhlasíte, prípadne nám, prosím, dajte vedieť vaše špecifické potreby, požiadavky či očakávania:

  1. Jeden workshop realizujeme len pre jednu triedu/jeden triedny kolektív (nespájame triedy). Záleží nám na tom, aby sa deti cítili bezpečne a toto je jeden z dôležitých predpokladov. 

  2. Maximálny počet osôb na 1 workshop je 30 detí. Individuálny prístup je pre nás dôležitý a chceme, aby si deti z workshopu odniesli čo najviac, preto neprekročujeme maximálnu kapacitu.

  3. Workshopy realizujeme bez prítomnosti učiteľky/učiteľa. Samozrejme, o cieľoch, obsahu aj forme workshopu vás radi informujeme tak, ako to vy alebo rodičovská komunita potrebujete - s dôrazom na zachovanie bezpečia dieťaťa. Potrebujeme zároveň, aby ste boli v škole k dispozícii pre prípad potreby. Ak má vaša škola špecifické pravidlá či systém konsekvencií, dajte nám, prosím, o nich vedieť vopred. 

  4. Pred workshopom a po ňom vám zašleme anonymný online dotazník s prosbou o jeho preposlanie žiakom/čkam, ktorí/é sa na workshope zúčastnia/ili, pretože sa chceme uistiť, že vzdelávanie je pre mládež zmysluplné  - chceme ho vždy čo najviac napasovať na konkrétne potreby. V tomto dotazníku neexistuje správna odpoveď a nemeriame ním vedomosti žiakov/žiačok.

  5. K workshopu nepotrebujeme špeciálne priestory, stačí trieda s tabuľou a stoličkami (možnosť sedieť v kruhu). Ak máte k dispozícii flipchart, projektor, prípadne interaktívnu tabuľu, veľmi nám to pomôže, ale nie je to podmienka. Len nás o tom, prosím, vopred informujte, aby sme si vedeli pripraviť vzdelávacie materiály.

  6. Nerozdeľujeme skupinu/triedu na chlapcov a dievčatá, pracujeme s celým kolektívom spoločne.

  7. Workshop trvá 3,5 hodiny, čo sú 4 vyučovacie hodiny s prestávkami. Keďže každá škola má iný systém, prestávky si dohadujeme individuálne. 

  8. Začíname ráno/doobeda, okolo 8:30-9:00, vieme sa prispôsobiť vyučovacím hodinám. Keďže náš lektorský tím cestuje po celom Slovensku, niekedy začiatok času závisí od možností dopravy. Všetko vám transparentne odkomunikujeme včas. 

  9. Ak potrebujete informácie pre seba, vedenie školy, učiteľský zbor alebo rodičov o dôležitosti tohto workshopu či vzťahovej a sexuálnej výchovy, tu nájdete krátke zhrnutie: www.intymyta.sk. Prípadne nám napíšte na workshopy@intymyta.sk a radi vás podporíme tak, ako je to v našich kapacitách možné.

  10. Ak chcete dostávať pravidelné novinky zo sveta vzťahovej a sexuálnej výchovy, informácie o zaujímavých udalostiach či zdrojoch a materiáloch, prihláste sa na odber nášho newslettera: http://bitly.ws/xiih